Akce

EuronestScola ve Štrasburku

Ve dnech 17. až 18. listopadu 2013 se tříčlenná delegace GJN zúčastnila setkání studentů organizované Evropským parlamentem konaném ve Štrasburku. Toto setkání, nazvané Euronest Scola, bylo vůbec prvním, při kterém měli možnost spolu diskutovat jak studenti zastupující státy Evropské unie, tak studenti pocházející ze zemí na východ od ní. Jedná se o státy takzvaného Východního partnerství, projektu iniciovaného Evropskou unií v rámci užší spolupráce se šesti východoevropskými a kavkazskými zeměmi. Tedy Běloruskem, Ukrajinou, Moldavskem, Gruzií, Arménií a Azerbajdžánem. Setkání se účastnilo celkem 31 delegací z celkem 31 zemí, přičemž každá delegace reprezentovala postoj svého domovského státu v politické simulaci Východního partnerství. Během dvou dnů v prostorách Evropského parlamentu měli možnost debatovat o energetické účinnosti, angažovanosti mladých v politickém životě, ale i o sociálních sítích a jejich využitelnosti k navázání dialogu napříč kulturami. Jednání byla zakončena hlasováním všech zúčastněných, ze kterého vzešly tři schválené zprávy shrnující výsledky diskuze.

Podobný typ setkání byl velice přínosný pro všechny zúčastněné, přeci jen ne moc často se člověku poštěstí rozebírat politickou situaci v Moldavsku osobně s člověkem, který se tam narodil a v daném prostředí celý život žije, či při večerním programu tančit Azerbajdžánské národní tance s rodilými Azerbajdžánci. Proto doufáme, že i příští rok budou mít studenti GJN příležitost v podobě návštěvy sídelního města Evropského parlamentu doprovázeném tímto jedinečným programem.

Odkaz na video ze zasedání: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/fr/other-events/video?event=20131118-0945-SPECIAL-UNKN

Karolina Brücknerová (6.C), Noémie Gauthier (6.C), Tamara Šolaja (5.C)

 

Program Rok ve Francii a studium na českých sekcích ve Francii (Dijon, Nimes)

Na začátku prosince byly zveřejněny informace k programu Rok ve Francii a ke studiu na českých sekcích ve Francii. Podrobné informace k oběma projektům jsou na stránkách Francouzského institutu v Praze (v českém i francouzském jazyce).

Rok ve Francii: http://www.ifp.cz/Programme-Un-an-en-France

Tříleté studium na českých sekcích: http://www.ifp.cz/Sections-tcheques-en-France-Dijon

Pozn. Přijímací pohovory k programu Rok ve Francii budou zřejmě probíhat podle vlastních kritérií GJN a v jiném termínu, než je uvedeno na stránkách Fr.institutu. Zájemci obrdrží včas přesnější informace.

Kontaktní osobou na GJN pro oba programy je Mgr.Jiří Bureš ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 

Journées de la traduction 2013 - Překladatelské dny 2013

 

La section bilingue du lycée Neruda organise les journées de la traduction pour les 4èmes années. Cet événement est organisé avec le soutien de la Ville de Prague, de l'Association des amis de la section bilingue et du projet Coménius Régio - Grandir ensemble en Europe.

Le programme est dans le fichier joint, les modifications sont encore possibles.

Jiří Bureš

Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (Journées de la traduction 2013 (programme).pdf)Journées de la traduction 2013 (programme).pdf 71 Kb
 

subGJN - Den subkultur na GJN


Termín: 28.11.2013, 8 - 16:30 (18:00)

Místo: Gymnázium Jana Nerudy, Hellichova 3, Praha 1

Facebook: https://www.facebook.com/events/425749627531761/

28.listopadu 2013 se Gymnázium Jana Nerudy stalo jevištěm pro představení různých subkultur (hip hop, street art, běh, kavárny, tanec, hudba, divadlo a další) v podání studentů GJN. Byly připraveny hudební a výtvarné workshopy, přednášky, diskuse a další aktivity.

Video z akce: http://www.youtube.com/watch?v=jzqhxQTnF9M

Program

8:30 - 15:00 aktivity, koncerty, performance, ukázky a workshopy na různých místech v budově GJN

10:00 - 11:00 Jan Kaláb (Point) - Graffiti a street art

11:00 - 12:00 Ján Ičo - Vietnamská menšina v ČR

12:00 - 13:00 Barbora Hrzánová - Herci a jejich subkultura

13:00 - 14:00 Miloš Škorpil - Běžecký boom v ČR

13:30 - 14:45 Milan Steigerwald - Rock a metal

15:00 - 16:00 Vladimír 518 - Kmeny (pražské subkultury 21.století)

18:30 What the hell! (orientační běh v budově GJN)

 

alt

 

Attachments:
FilePopisFile size
Download this file (PŘEDNÁŠKY_subGJN.pdf)PŘEDNÁŠKY_subGJN.pdf 561 Kb
Download this file (PROGRAM_subGJN.pdf)PROGRAM_subGJN.pdf 652 Kb
Download this file (WORKSHOPY+VYSTOUPENI_subGJN.pdf)WORKSHOPY+VYSTOUPENI_subGJN.pdf 401 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL